Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bike park Střemeníčko

Představení: Bike park Střemeníčko

Nedaleko nedaleko města Litovel, přesněji ve vesnici Střemeníčko v nedávné době vzniknul nový bikepark, svým zaměřením osloví především freestylery. Ale posuďte sami, Bike park Střemeníčko se představuje.

 

Co park nabízí? … je rozdělen do několika částí. V nejníže položené části se nachází největší skoky z celého parku. Jsou to dva dirty s železnými odrazy a velkými hliněnými dopady. Odrazy jsou vysoké dva metry a rychlost se na ně získává z rozjezdového dropu. Nachází se zde dvě varianty, první drop má ke hraně asi tři a půl metru a druhý menší asi dva metry.

 
 

Další zábavnou částí v parku je dřevěný step up – step down, na který se rozjíždí z lesa přes menší plynulý drop.  

 
 
 

Na rozježdění zde slouží několik boulí, klopénky na obě strany a následný menší dirt.

 
 

A asi největší lákadlo tohoto parku jemolitanová jáma na učení triků. Je to jeden z největších molitanů v ČR. Na šířku má pět metrů a na délku přes šest metrů! Molitan, kterým je jáma naplněna není molitan z autosedaček, ale molitanové kostky, takže je opravdu měkký a bezpečný. Odpal do této jámy je stejný jako na velké lajně což je velká výhoda, protože co si nalítáte do molitanu, můžete o pár metrů níže vyslat na dirtu.

 

11. září se v bike parku Střemeníčko uskuteční první oficiální akce Freestyle MTB/BMX jam – nejde o závody, ale o pohodový jam, ve kterém se dají vyhrát super ceny.
Proto neváhejte a příjeďte si zajezdit v super parku na dirty nebo jen zaskákat do molitanu.

Pro ty co nebudou jezdit, ale budou se chtít přijít jen podívat, budou moci sníst něco dobrýho z grilu, dát si pivo, limo a nebo jen koukat na kluky co budou jezdit za doprovodu hudebních pecek a poslouchat chytlavý hlášky věhlasného spíkra Wáclawa.

 
 

Systém závodu bude jednoduchý, při zahájení jamu se určí překážka, na kterou se bude v tu danou chvíli jezdit. No a kdo se vyndá s nejlepším trikem nebo nejlepší sérkou, bude patřičně ohodnocen.

Hlavním sponzorem této akce je Subform Olomouc … obchod, který na této akci rozdá ostříleným bajkerům ceny za 20 000 Kč !

Časový harmonogram
10:00 trénink
14:00 zahájení akce
14:30 start jamu
17:00 vyhlášení nejlepších výsledku
23:00 ukončení hudebního doprovodu

Tato akce vzniká za podpory:
KROZAP servis s.r.o., ZATLOUKAL-CZ s.r.o., Subform Olomouc, Redbull, Barvy laky Hlaváček, Meatfly, Obecní úřad Luká

 

Další informace o parku najdete na jeho facebookové stránce.

 

Mapa